Markalar arasındaki çekişmeli rekabet sosyal medyada son hızla devam ediyor. Günde 64 bin sosyal medya içeriğinin yayınlandığı yoğun iletişim ortamında mesajını mecraların sunduğu avantajları kullanarak hedef kitlesiyle en etkili şekilde buluşturan, sosyal medyadaki varlığını her geçen gün güçlendiren markalar başarılarıyla öne çıkıyor. 49 binden fazla marka sosyal medya hesabının performanslarını analitik verilere dayalı olarak ölçen SocialBrands’in haziran ayı sonuçlarına göreyse Netflix zirvedeki yerini bırakmazken English Home ve Baykar ilk üç sırada yer aldı…

SocialBrands haziran ayı sonuçları için değerlendirme esnasında binlerce sosyal medya hesabını ve milyonlarca içeriği incelemeye aldı.

Markaların Facebook, Twitter ve Instagram kanallarındaki takipçi sayıları, büyümeleri, paylaştıkları iletiler ve elde ettikleri etkileşimler gibi birçok farklı veri SocialBrands algoritması tarafından incelenerek en başarılı markalar belirlendi.

 

1-31 Mayıs dönemine ait verilere göre; başarısını istikrarla sürdüren Netflix ürettiği eğlenceli içeriklerle sosyal medya kullanıcılarından yoğun ilgi görerek bu ay da SocialBrands Top100 Listesi’nin birinci sırasında yer aldı.  İkinci sırada yer alan English Home, sosyal medya hesaplarında sergilediği düzenli büyüme ve takipçilerine özel düzenlediği çekiliş kampanyalarıyla Baykar ise TeknoFest Azerbaycan iletişimiyle öne çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.