Project Everyone’dan BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın aciliyetini hatırlatan kampanya.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşılması adına çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu Project Everyone, geçtiğimiz yılki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sırasında 17 küresel hedefi hatırlatan yüzlerce dev post-it hazırlamış, dünyanın yapılacaklar listesini temsil eden post-it’ler New York’tan Venedik’e büyük şehirlerdeki binalarda boy göstermişti.

Project Everyone, dünyanın yapılacaklar listesini New York’ta gerçekleşen BM 77. Genel Kurulu sırasında dünya liderlerine hatırlatmak için harekete geçti. “Blowin’ in the Wind”in eşlik ettiği acil çağrı filminde dünyanın dört bir yanından rüzgâra kapılıp uçuşan post-it’lerin buluşma yeri kez Birleşmiş Milletler genel merkez binası.

Accenture Song Yönetici Kreatif Direktörü Adam Kean, “Film, basit ama önemli bir mesajı hoşça dramatize ediyor. Dünyanın sorunlarının çözümü başka yerlerde değil, dünyanın içinde ve birilerince bulunmayı bekliyor. Çözümler Global Hedefler’de ve tek yapmamız gereken dünyanın yapılacaklar listesini tamamlamak” yorumunda bulundu.

Kampanya, filmin yanı sıra Barselona, Bogota, Bristol, Cannes, Curitiba, Doha, Durban, Freetown, Liverpool, Londra, Londrina, Meksico City, Milano, New York ve Yokohoma’da fiziksel ve dijital aktivasyonlarla destekleniyor.

2015 yılında 193 ülkenin 2030 itibarıyla ulaşma konusunda uzlaştığı BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları şu maddelerden oluşuyor:

 1. Yoksulluğun tüm biçimlerini her yerde sona erdirmek.
 2. Açlığı bitirmek, gıda güvenliğine ve iyi beslenmeye ulaşmak ve sürdürülebilir tarımı desteklemek.
 3. Sağlıklı ve kaliteli yaşamı her yaşta güvence altına almak.
 4. Kapsayıcı ve hakkaniyete dayanan nitelikli eğitimi sağlamak ve herkes için yaşam boyu öğrenim fırsatlarını teşvik etmek.
 5. Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve tüm kadınlar ile kız çocuklarını güçlendirmek.
 6. Herkes için erişilebilir su ve atık su hizmetlerini ve sürdürülebilir su yönetimini güvence altına almak.
 7. Herkes için karşılanabilir, güvenilir, sürdürülebilir ve modern enerjiye erişimi sağlamak.
 8. İstikrarlı, kapsayıcı ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi, tam ve üretken istihdamı ve herkes için insana yakışır işleri desteklemek.
 9. Dayanıklı altyapılar tesis etmek, kapsayıcı ve sürdürülebilir sanayileşmeyi desteklemek ve yenilikçiliği güçlendirmek.
 • Ülkeler içinde ve arasında eşitsizlikleri azaltmak.
 • Şehirleri ve insan yerleşimlerini kapsayıcı, güvenli, dayanıklı ve sürdürülebilir kılmak.
 • Sürdürülebilir üretim ve tüketim kalıplarını sağlamak.
 • İklim değişikliği ve etkileri ile mücadele için acilen eyleme geçmek.
 • Sürdürülebilir kalkınma için okyanusları, denizleri ve deniz kaynaklarını korumak ve sürdürülebilir kullanmak.
 • Karasal ekosistemleri korumak, iyileştirmek ve sürdürülebilir kullanımını desteklemek; sürdürülebilir orman yönetimini sağlamak; çölleşme ile mücadele etmek; arazi bozunumunu durdurmak ve tersine çevirmek; biyolojik çeşitlilik kaybını engellemek.
 • Sürdürülebilir kalkınma için barışçıl ve kapsayıcı toplumlar tesis etmek, herkes için adalete erişimi sağlamak ve her düzeyde etkili, hesap verebilir ve kapsayıcı kurumlar oluşturmak.
 • Uygulama araçlarını güçlendirmek ve sürdürülebilir kalkınma için küresel ortaklığı canlandırmak.

KÜNYE

 • Reklamveren:Project Everyone
 • Reklam Ajansı:Accenture Song
 • mediacat
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.